Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W przypadku dużych hal oraz marketów, zachowanie nienagannego porządku to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Posprzątanie powierzchni rzędu kilku tysięcy m2 byłoby niemożliwe bez właściwego sprzętu. Tutaj, dobrym przykładem jest zamiatarka akumulatora, której głównym zadaniem jest zamiatanie oraz zbieranie śmieci. Przed zakupem konkretnego modelu, warto dowiedzieć się więcej o specyfikacji oraz czynnikach decydujących o wydajności sprzętu.

Jakie znaczenie ma rozmiar wybranej maszyny?

Za procesy sprzątające odpowiada duża ssawa, a także tarcze szorujące. Ich szerokość zależy w głównej mierze od rozmiaru wybranej maszyny czyszczącej. Rynek oferuje nam proste urządzenia przystosowane do nieco mniejszych powierzchni, jak również olbrzymie zamiatarki, które sprawdzają się w przypadku największych obiektów oraz mogą być wykorzystywane do sprzątania miasta.

Możemy zatem śmiało stwierdzić, że rozmiar maszyny jest jednym z czynników odpowiadających za jej wydajność. Mniejsze zamiatarki ręczne mogą obsłużyć w godzinę powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych, podczas, gdy największe modele uzyskują wyniki powyżej 4,000 m2.

Wydajne sprzątanie – nowoczesny sprzęt przystosowany do dużych powierzchni

Napęd stosowany w zamiatarkach automatycznych

Bardzo ważnym kryterium wyboru jest oczywiście napęd maszyny sprzątającej. Czyszczenie posadzek przemysłowych musi przebiegać zgodnie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejne wymogi pojawiają się w przypadku magazynów, w których składowana jest żywność. Większość zamiatarek eksploatowanych w obiektach zamkniętych posiada napęd elektryczny. Pojemne akumulatory zapewniają cichą i wygodną pracę nieprzerwanie przez ponad osiem godzin. Uwzględniając konieczność regularnego ładowania, takimi maszynami musimy rozsądnie zarządzać.

Zamiatarki z napędem spalinowym mogą być wykorzystane na otwartej przestrzeni, np. przy sprzątaniu miasta. Niemniej jednak, tego typu urządzenia sprawdzą się również w przypadku przestronnych obiektów z dobrą wentylacją, o ile pozwalają na to normy BHP w określonym miejscu. Pod względem energooszczędności nieco lepiej wypada oczywiście zamiatarka elektryczna, choć koszty eksploatacji w przypadku modeli spalinowych nie są dużo wyższe

Uniwersalne systemy stosowane w zamiatarkach

Ważnym atutem z perspektywy wielu klientów jest wielozadaniowość. Choć nazwa przywodzi nam na myśl wyłącznie zamiatanie oraz usuwanie śmieci, to zamiatarka akumulatora posiada znacznie szersze zastosowanie. Można bowiem zastosować w niej wymienne tarcze odpowiedzialne za szorowanie oraz polerowanie posadzek. Z kolei zamiatarki komunalne mogą równie dobrze posłużyć jako kosiarki, pługi lub pojazdy do posypywania dróg solą oraz piaskiem. Dzięki temu, jedna maszyna może zostać bez trudu oddelegowana do licznych procesów sprzątających.

Zakup nowoczesnego sprzętu do mycia podłóg

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić nowoczesne urządzenie czyszczące przez Internet. Tutaj, z czystym sumieniem możemy polecić firmę Hako Częstochowa, która dysponuje sprzętem od najlepszych producentów na świecie. Wybierając sprzęt z pewnego źródła zyskujemy gwarancję oraz serwis maszyn. Wydajne czyszczenie posadzek przemysłowych pozwala znacznie obniżyć koszty związane ze sprzątaniem, dzięki czemu, inwestycja zwraca się na przestrzeni kilku lat. W związku z tym, warto rozważyć zakup profesjonalnej i wielozadaniowej zamiatarki akumulatorowej.