Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W dniu 18 lutego br. w ostrowskim Starostwie Powiatowym odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu Bożonarodzeniowe tradycje. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów z powiatu ostrowskiego.

W okresie Świat Bożego Narodzenia Wielkopolska Izba Rolnicza wspólnie z partnerem: Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zaprosiła Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia prowadzące działalność na terenach wiejskich oraz osoby indywidualne zamieszkałe na terenach wiejskich, do udziału w konkurach związanych z bożonarodzeniowymi tradycjami.

Pierwszy konkurs polegał na przygotowaniu tradycyjnych świątecznych wypieków lub dań ukazujących bogate tradycje kulinarne Wielkopolski związane z Bożym Narodzeniem. Drugi konkurs polegał na przygotowaniu tradycyjnej ozdoby, która nawiązuje do tego okresu.

zdjecie

Laureatami konkursu kulinarnego Tradycje Bożonarodzeniowe z powiatu ostrowskiego zostali:

KGW w Antoninie za barszcz czerwony z uszkami i drip czekoladowy,

KGW w Wysocku Wielkim za potrawę postne gołąbki wigilijne oraz makową gwiazdę,

Piotr Cuprych za potrawy karpik z przygodzickich stawów w zalewie słodko-kwaśnej oraz karp smażony z przygodzickich stawów.

Laureaci Konkursu Rękodzieła z powiatu ostrowskiego zostali:

KGW w Wysocku Wielkim za przygotowanie eko choinki oraz ozdób świątecznych

KGW w Sobótce za przygotowanie materiałowych bombek.

Laureaci Konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci bonów konsumpcyjnych, które wręczył Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski. Upominki laureatom konkursów przekazali także: Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski, Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz Sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak.

zdjecie

Konkurs Bożonarodzeniowe Tradycje z uwagi na sytuację epidemiczną zorganizowany został w formie online, mimo to cieszył się dużym zainteresowaniem. Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 35 podmiotów, zgłaszając łącznie 40 wypieków i potraw. Do konkursu rękodzielniczego zgłosiło się 37 podmiotów, zgłaszając łącznie 41 ozdób.

zdjecie

Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Walkowski Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu, Beata Grelowska Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Poznaniu, Janina Pawełczyk Przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Śremie oraz Michał Pawliczuk Kierownik Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Rawiczu dokonali oceny nadesłanych zgłoszeń.

zdjecie

Tekst i foto (4x) za WIR

Wszystkie nadesłane prace obejrzeć można na stronie Wielkopolskiej Izby Rolniczej pod poniższymi linkami:

Dodał(a): Piotr Walkowski
Odwiedzin: 16
weeczenie_nagrody_dla_kgw_antonin wreczenie_nagrody_dla_kgw_sobotka wreczenie_nagrody_dla_kgw_wysocko_wielkie wreczenie_nagrody_piotrowi_cuprychowi