To ostatnia placówka oświatowa powiatu, w której przeprowadzona zostanie termomodernizacja, jest drugim domem dla uczniów spoza powiatu.

zdjecie

W dniu 26 lipca 2021 r. odbyło się podpisanie umowy na realizację tej inwestycji. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą została ostrowska firma PBO.

-,,Już na tym etapie mamy powód do zadowolenia, bo rozpoczynamy termomodernizację ostatniego budynku oświatowego, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski. Cieszy także to, że na trudnym obecnie rynku usług budowalnych udało się wyłonić wykonawcę, który to zadanie zrealizuje’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Przygotowania do tego zadania trwały od lat udało się je wprowadzić do budżetu w tym roku. Całość prac pochłonie ponad 2,5 mln zł.

zdjecie

-,,Na podkreślenie zasługuje fakt, że ok. 1,3 mln zł udało się naszemu powiatowi pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych’’ – informuje Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

     Radości z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Dyrekcja palcówki.

-,,Cieszymy się bardzo, bo przez wiele lat czekaliśmy na rozpoczęcie się tego remontu. Wiemy już, to jest przedmiotem umowy, że będzie nowy dach, okna, elewacja, ale starosta już myśli o remontach węzłów sanitarnych wewnątrz.’’ – powiedziała Marzena Mocek, dyrektor Bursy Szkolnej.zdjecie

Jak informuje Sławomir Tyburcy z Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa, zakres prac obejmuje wymianę pokrycia dachu, montaż na nim instalacji fotowoltaicznej, wymianę okien, ocieplenie całego budynku i położenie nowych tynków.

W efekcie po zakończeniu prac zamiast szarej smutnej bryły ta część Ostrowa zyska w przestrzeni odnowiony obiekt   

Bursa Szkolna dysponuje ok. 150 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla młodzieży, głównie w trzyosobowych pokojach. Jest drugim domem dla uczniów, którzy wybierają ostrowskie szkoły, a pochodzą z innych powiatów czy nawet województw. Do dyspozycji młodzieży w budynku jest także biblioteka, siłownia, stołówka, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, kuchenki młodzieżowe oraz łazienki.

Bursa posiada także pokoje, z oddzielnym wejściem, które udostępnione były personelowi medycznemu zaangażowanemu z walkę z koronawirusem.

Jak zapowiadają przedstawiciele wykonawcy pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się w ciągu dwóch tygodni. Na realizację całości wykonawca ma rok od podpisania umowy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 26
Długi kadr Podpisanie Starostwowie