Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego miała w tym roku bardzo szczególny charakter. Za sprawą Fundacji Santander Bank Polska S.A im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie 1 września 2021 r. odbyło się otwarcie „Słonecznej ściany”.

zdjecie

- Cała inicjatywa zrodziła się wiosną tego roku i była odpowiedzią na fakt, że w miastach jest już niewiele miejsca na zieleń. Chcieliśmy to zmienić i naszą elewację przekształcić w innowacyjny projekt ekologiczny, który poprawi samopoczucie członków naszej społeczności szkolnej. Przyczyni się do zwiększenia koncentracji, zainspiruje i uczyni ludzi przebywających wśród roślin szczęśliwszymi. „Słoneczna  ściana” była wielką niespodzianką, wywołała wiele zachwytu i radości. - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

Instalacja powstała w  ramach programu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam Eko”. Otwarcia projektu dokonał Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski w obecności gości – przyjaciół szkoły, Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych - Beaty Serbakowskiej, Aleksandry Troszyńskiej, Daniela Czubaka, a także uczniów, rodziców i grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Elewacja budynku stała się integralną częścią placówki i jej zabudowy.

 

- Mamy nadzieję, że czas spędzany wśród zieleni zapewni energię, wyciszenie, doznania estetyczne. Obcowanie z naturą poprawia samopoczucie, rośliny poprawiają jakość powietrza, utrzymują jego wilgotność, filtrują i oczyszczają, a wykorzystanie wody deszczowej ułatwi podlewanie, jest przyjazne i ekologiczne. Co ważne - zaangażuje też w działania naszych podopiecznych w formie aktywnej pielęgnacji i dbałości o zieleń - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 37
1630573795425 1630573795487 IMG-20210902-WA0004 IMG-20210902-WA0005 IMG-20210902-WA0023 IMG-20210902-WA0017