Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Atrakcyjna praca w Ostrowie Wielkopolskim – pomożemy Ci ją znaleźć

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w województwie wielkopolskim. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym (dominuje tu przemysł elektromaszynowy). Jeżeli szukasz pracy w Ostrowie Wielkopolskim, masz szansę podjąć ją na wielu ciekawych stanowiskach. Aktualnie w naszym serwisie dostępne są oferty pracy dla szklarzy, mechaników utrzymania ruchu, czy programistów. Zachęcamy do odpowiedzi na najciekawsze oferty pracy.

Oferty zatrudnienia dla szklarzy

Szklarz to specjalista zajmujący się profesjonalną obróbką szkła. Wytwarza on różne szklane produkty i półprodukty. Może być odpowiedzialny także za ich konserwację. W większości wypadków szklarze zajmują się produkcją szyb samochodowych i okiennych, luster, elementów mebli. Od kandydatów na stanowisko szklarza wymaga się ukończenia szkoły zawodowej, a także praktyk w zakładzie szklarskim. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są wysoko rozwinięte umiejętności manualne, precyzja, znajomość narzędzi wykorzystywanych w zakładach szklarskich. Szklarz powinien posiadać również dobre zdrowie i kondycję fizyczną. W niektórych zakładach praca ta ma charakter zmianowy. Zarobki szklarzy w Polsce nie przekraczają średniej krajowej.

Jeżeli szukasz pracy za granicą – sprawdź nasze ogłoszenia o pracę w Sachsen

Praca dla mechaników utrzymania ruchu

Mechanik utrzymania ruchu to pracownik, do którego obowiązków należy dokonywanie napraw, a także usuwanie awarii maszyn, konserwacja i przegląd urządzeń znajdującymi się pod jego kontrolą. Pracownik odpowiada za zgłoszenie zapotrzebowania na części wymienne, odpowiada również za wykonywanie raportów. Od kandydata aplikującego na to stanowisko oczekuje się posiadania wykształcenia kierunkowego (może być to szkoła zawodowa lub technikum o profilu mechanicznym), wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn, doświadczenia na podobnym stanowisku, świetnej znajomości rysunku technicznego, uprawnień spawalniczych, a także dyspozycyjności, gdyż praca często ma charakter zmianowy.

Atrakcyjne oferty pracy dla programistów

Programista jest to specjalista, który odpowiada za tworzenie i rozwój oprogramowania. Zajmuje się on projektowaniem, a następnie wdrażaniem programów komputerowych, koordynowaniem i zarządzaniem projektami, testowaniem i dbaniem o najwyższą jakość oprogramowania. Od programistów wymaga się wykształcenia kierunkowego (najczęściej są to studia informatyczne), znajomości konkretnych języków programowania, biegłej znajomości języka angielskiego (jest on niezbędny w pracy programisty), analitycznego myślenia, samodzielności i kreatywności. Programista to stanowisko samodzielne, choć w wielu wypadkach specjalista ten musi współpracować z innymi programistami (zwłaszcza przy większych projektach). Czas pracy jest zazwyczaj stały. Istnieje możliwość pracy w biurze lub pracy zdalnej. Zarobki na stanowisku programisty są zazwyczaj wysokie (dotyczy to szczególnie pracowników z doświadczeniem), znacznie przekraczające średnią krajową. Sprawdź oferty pracy dla programistów w Ostrowie Wielkopolskim