W dniu 13 stycznia 2022 r. w Zespole Szkól Specjalnych odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na okulistykę dziecięcą.

zdjecie

Orkiestra w kraju i na świecie będzie już grała 30. raz, a w naszej szkole już zagrała po raz 11. Przewodniczącą sztabu WOŚP w szkole była jak zawsze Magdalena Jończak, a wolontariuszami nauczyciele: Anna Fiałkowska, Marta Mydlak, Małgorzata Hajdukiewicz, Daniel Czubak oraz nasz absolwent Robert Jończak.

zdjecie

Finał rozpoczął się 13 stycznia 2022 r. o godzinie 10.00 występem tańca współczesnego grup tanecznych DROPSY i ASTRUM ze Studia Taneczno-Artystycznego Artscool. Uświetnił go także występ chóru szkolnego pod przewodnictwem pana Michał Szpajdy.

zdjecie

W sali widowiskowej dla wszystkich uczniów została zorganizowana licytacja na rzecz WOŚP, w przerwach której odbywała się dyskoteka. Na licytację czekali z niecierpliwością uczniowie i nauczyciele. Licytacja była bardzo zacięta. Uczniowie przebijali minimalne kwoty na równi z nauczycielami.

zdjecie

Prowadzący licytację - mieli pełne ręce roboty, a emocje udzielały się wszystkim uczestnikom. Finał zakończył występ gościa specjalnego Bogny Kowalskiej.

W tym roku nasi uczniowie mieli także możliwość zakupienia w czasie trwania imprezy, pysznych pączków,  galaretek, wafelków i soczków za symboliczne 2 złote wrzucane do orkiestrowych puszek.

zdjecie

Dziękujemy wszystkim, za tak szeroko otwarte dziś serca i portfele, za okazane wsparcie i życzliwość. Pamiętajmy - dobro wraca.

Pobiliśmy kolejny rekord 3 057 złotych!

Do zobaczenia za rok na 12 finale WOŚP w naszej szkole.

Sie ma!

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 33
o1 o2 o3 o4 o5