Ostrów Wlkp.: W rocznicę powstania

W 79.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w Ostrowie okolicznościowe uroczystości upamiętniające zyrw powstańczy mieszkańców stolicy.
Uroczystości odbyły się przed kościołem pw. św. Antoniego Padewskiego. Na jego ścianie pod wspólnym hasłem Wolność mierzy się krzyżami’’ znajdują się pamiątkowe tablice poświęcone ostrowianom, którzy zginęli podczas wojen i powstań.

Sygnałem do rozpoczęcia obchodów był dźwięk syren, który rozległ się punktualnie o godz. 17.00 na pamiątkę wybuchu powstania. Organizacją uroczystości zajęli się harcerze z ostrowskiej Komendy Hufca ZHP.

Druh Dariusz Potasznik przedstawił tegoroczne hasło, a hm Zbysław Jeżewski przypomniał sylwetki ostrowian poległych w powstaniu.

Plany wszystkim pokrzyżowała pogoda. Tuż przed złożeniem kwiatów rozpoczęła się prawdziwa ulewa, z powodu której nie odbyło się m.in. wspólne śpiewanie pieśni.


Władze Powiatu Ostrowskiego na uroczystości reprezentował Starosta Paweł Rajski, który złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą przy kościele oraz na mogli Wincentego Broniwój-Orlińskiego, prawnika, patrioty i mecenasa sztuki.
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/8165
Ostatnie Artykuły

IV LO z nowym partnerem z Wrocławia. Uczniowie wejdą na filmowy plan

Sto lat i długa pamięć. Irena Szymczak świętowała jubileusz w Wysocku Wielkim

Biznes i samorząd spotkali się w Ostrowie. Padły mocne słowa

Cztery razy za szybko - ostrowska drogówka zabrała prawa jazdy

Ręcznie robione świece wchodzą do OKM. To pachnący sygnał dla mieszkańców

Uczniowie z Ostrowa Wlkp. przeszli tor, test i pierwszą pomoc

Młodzi wynalazcy z powiatu znów błysnęli. Szósta gala pełna odkryć

Francja od kuchni i codziennych zwyczajów na Małej Scenie OCK

Fundusze europejskie w zasięgu godziny. Nadchodzi webinarium o nowych naborach

Dzieci weszły do studia i sprawdziły, jak brzmi książka

Maluchy ze żłobka odkryły Filię nr 2 i książki od pierwszego dotyku

Filia nr 2 zamieniła się w galerię. Młodzi pokazali biało-czerwoną po swojemu

Światowy Dzień Książki w „Dwójce” - seniorzy odkryli ją na nowo

