UWAGA NA OSZUSTÓW, KTÓRZY DZWONIĄ PODAJĄC SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BANKU! Przekaż, te informacje rodzinie, znajomym, sąsiadom, gdyż nie wszyscy przeczytają ten komunikat w Internecie!

Dzisiaj, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał kilka sygnałów od mieszkańców miasta o próbach oszustw metodą na pracownika banku.
Oszuści, podając się za konsultantów infolinii, pracowników banku informują rozmówce o podejrzanych transakcjach na jego koncie lub karcie i proszą o podanie wrażliwych danych, a także zainstalowanie "specjalnej" aplikacji, która umożliwia im zdalne sterownie urządzeniem użytkownika. Numery wyświetlające się podczas rozmowy faktycznie mogą należeć do banku, a oszuści mogą dodatkowo znać niektóre dane osobowe klienta. Nie dajmy się nabrać, zachowajmy czujność!
 
Pamietajmy, że konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie poufnych danych takich jak np. numery dokumentów, numery kart bankowych, kody do zatwierdzenia transakcji internetowych; konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie swoich danych logowania do systemu bankowego.
W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się sami ze swoim bankiem i upewnijmy, że osoba dzwoniąca faktycznie jest pracownikiem banku.