Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującą fordem focusem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 26-latki i okazało się, że w organizmie ma ona prawie dwa promile alkoholu.

6 listopada około 13:30, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej osobowego forda. Samochodem kierowała 26-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującej wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie około 2 promili alkoholu.

W związku z popełnionym przestępstwem, 26-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta już usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O dalszym losie zatrzymanej kierującej zadecyduje sąd. Przypominamy, że od 1 października 2023r. nastąpiło ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW m.in. wobec kierowców:

prowadzących pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości (Art. 178a. § 1 kk) -grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a w stanie recydywy od 3 miesięcy do 5 lat.