6 listopada 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Sieroszewicach z siedzibą w Rososzycy, na terenie powiatu ostrowskiego. Ten nowy obiekt, na który czekali mieszkańcy regionu, to efekt współpracy i zaangażowania samorządu lokalnego, Policji oraz organów państwowych.

Uroczystość związana z oddaniem do użytku nowego policyjnego obiektu rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Dariusza Jakuszkowiaka I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomirowi Piekutowi. Następnie gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski, który skierował słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy z otwartym sercem podeszli do tejże inwestycji, dzięki czemu projekt stał się rzeczywistością. Osobne podziękowania skierował do Wójta Gminy Sieroszewice pana Anatola Piaskowskiego, którego urząd nieodpłatnie przekazał działkę pod inwestycję, a ponadto partycypował w kosztach budowy posterunku. Komendant przybliżył historię dotychczasowego obiektu, w którym policjanci pełnili służbę.

Komendant podkreślił, że otwarcie nowego posterunku jest nie tylko ważne dla policjantów, ale także i przede wszystkim dla mieszkańców gminy Sieroszewice. To właśnie dzięki wzorowej współpracy Policji i samorządu, wzajemnym zrozumieniu, to bezpieczeństwo zyskuje nową jakość dla mieszkańców. Szef ostrowskiej Policji dodał, że otwarcie nowego posterunku to efekt rządowego programu modernizacji Policji i strategicznego wzmocnienia służb mundurowych.

Kolejnym punktem uroczystości było symboliczne przekazanie klucza od obiektu przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomira Piekuta na ręce Kierownika Posterunku Policji asp. sztab. Jerzego Pietrzaka. Następnie ksiądz kapelan wraz z proboszczem parafii w Rososzycy poświęcili nowy budynek.

Po tym głos kolejno zabrali Minister Rodziny i Polityki Społecznej pani Marlena Maląg, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Jan Mosiński, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, Wójt Gminy Sieroszewice pan Anatol Piaskowski.

Podczas uroczystości został również odczytany okolicznościowy adres Wojewody Wielkopolskiego pana Michała Zielińskiego.

Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomirowi Piekutowi.