Powiatowy Big Band zdobył drugie miejsce na festiwalu

Big Band Powiatu Ostrowskiego zdobył drugie miejsce podczas 26. Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Sukces ten ponownie potwierdził ich muzyczny profesjonalizm.

  1. Big Band Powiatu Ostrowskiego zajął drugie miejsce.
  2. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów.
  3. Olof Knockenchauer wyróżniony jako najlepszy solista instrumentalista.
  4. Występ gwiazdy wieczoru - Szymon Wieczorkiewicz - AXIS BAND.

W Nowym Tomyślu odbyła się 26. edycja Big Band Festiwalu, podczas której rywalizowało sześć zespołów z różnych części Polski. Big Band Powiatu Ostrowskiego po raz kolejny pokazał swoje umiejętności, zdobywając drugie miejsce. W rywalizacji wzięły udział m.in. Opoczyńska Orkiestra Miejska z Opoczna, Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi oraz BB Jazz Orkiestra z Białych Błot.

Każdy z zespołów zaprezentował program składający się z czterech utworów instrumentalnych i wokalnych. Z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego wystąpili Marcin Darmosz, który wykonał piosenkę „Chałupy welcome to” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, oraz Kamila Walczak, która zaśpiewała „Moją balladę” do słów Agnieszki Osieckiej z muzyką Krzysztofa Komedy.

Wszystkie występy były oceniane przez jury w składzie: Wojciech Olszewski jako przewodniczący, Krzysztof Herdzin oraz Jan Konop. Decyzją jury, pierwsze miejsce i statuetkę GRAND PRIX zdobył Karol Big Band z Nowego Tomyśla, a drugie miejsce przypadło Big Bandowi Powiatu Ostrowskiego. Trzeciego miejsca nie przyznano, ale wyróżnienia otrzymały Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Jan Szczurek Big Band z Gdańska.

Podczas festiwalu przyznano również nagrody dla najlepszych solistów instrumentalistów. Wśród nagrodzonych znalazł się Olof Knockenchauer z Big Bandu Powiatu Ostrowskiego, który gra na puzonie. Drugą nagrodę otrzymał trębacz Krzysztof Lityński z zespołu z Nowego Tomyśla.

Festiwal zakończył się występem gwiazdy wieczoru - Szymona Wieczorkiewicza z zespołem AXIS BAND. Publiczność miała okazję usłyszeć doskonałe aranżacje dzieł mistrzów Chicka Corei oraz Johna Patitucciego i Alaina Carona.

Imprezie towarzyszyła także wystawa sprzętu muzycznego przygotowana przez firmę LUK Serwis, co dodatkowo wzbogaciło wydarzenie o aspekt edukacyjny i techniczny.

Fot. Nowotomyski Ośrodek Kultury i strona Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.


Opierając się na: Powiat Ostrowski