Spotkania literackie i konferencja o średniowieczu w Ostrowie Wielkopolskim 26 września

Biblioteka Główna w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na poranny blok edukacyjny i wieczorne spotkanie z aktorem Andrzejem Hausnerem – dwa wydarzenia tego samego dnia, które warto zaplanować już dziś.
- W Ostrowie Wielkopolskim wybierz wydarzenia w Bibliotece Głównej
- Posłuchaj Andrzeja Hausnera i zajrzyj za kulisy lektorstwa
- Weź udział w konferencji i odkryj kolorowe oblicze średniowiecza
W Ostrowie Wielkopolskim wybierz wydarzenia w Bibliotece Głównej
26 września w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się dwa odrębne wydarzenia. Od rana, w godzinach 10.00–13.00, zaplanowano konferencję edukacyjną „Średniowiecze – więcej koloru, mniej mroku!”, skierowaną do starszej młodzieży i pasjonatów historii, literatury oraz kinematografii. Wieczorem o 18.00 w ramach promocji najnowszej powieści Donaty Dominik-Stawickiej pt. Stachna córka Bartosza publiczność spotka się z gościem specjalnym, Andrzejem Hausnerem.
Posłuchaj Andrzeja Hausnera i zajrzyj za kulisy lektorstwa
Andrzej Hausner, aktor i lektor znany z ról teatralnych i pracy głosowej, przeczyta fragmenty powieści i opowie o swoim warsztacie. Jego działalność jest opisywana w branżowych źródłach takich jak Film Polski, Dubbingpedia czy Audioteka, co potwierdza doświadczenie artysty zarówno w dubbingu, jak i lektorstwie. Spotkanie ma charakter promocyjno-artystyczny i będzie okazją do bezpośredniego kontaktu z twórcami.
Weź udział w konferencji i odkryj kolorowe oblicze średniowiecza
Konferencja „Średniowiecze – więcej koloru, mniej mroku!” ma formułę edukacyjną i jest adresowana przede wszystkim do starszej młodzieży, a zaproszenia zostały skierowane do szkół. Organizatorzy zapowiadają prezentacje łączące historię, literaturę i obraz filmowy, dzięki czemu uczestnicy mogą oczekiwać interdyscyplinarnego spojrzenia na epokę często kojarzoną z mrokiem. To dobre miejsce dla nauczycieli i pasjonatów, którzy chcą w świeży sposób przybliżyć uczniom tematykę średniowiecza.
Informacje o wydarzeniach dostępne są w komunikatach Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkania odbędą się w Bibliotece Głównej.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Ostrów Wielkopolski rozpoczął szybowcowe mistrzostwa z mocnym gminnym akcentem

Blisko 70 wyróżnień w Ostrowie Wielkopolskim - policjanci świętowali z rozmachem

Wyjątkowe święto policji w Lewkowie. Sto lat dzielnicowych i awanse

Woda tylko po przegotowaniu. Trzy miejscowości w gminie Ostrów Wielkopolski

11 lipca jako dzień hołdu. Pamięć o Wołyniu i Małopolsce Wschodniej wraca

Filia nr 3 wróciła do szpitala z lekcją, która może przydać się na całe lato

W Ostrowie powitano nowych maluszków. Becikowe od lat daje wsparcie rodzinom

570 ton gabarytów i mebli. W Ostrowie Wielkopolskim padł rekord

Młodzi projektanci z biblioteki weszli do świata mody i AI

Ostrowski ośrodek uzależnień przejdzie metamorfozę za pół miliona złotych

Wiktor Waligóra zagra w Ostrowie. Weekend dopełnią smaki i sztuka

Woda z Czekanowa pod kontrolą. Mieszkańcy czekają na nowe wyniki badań

Obozowy odpoczynek młodych strażaków. W Średzinie uczą się i trenują

Gole, jubileusz i medale. Daniszyn miał sportowy dzień z pełnym programem
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Andrzejewo - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, godziny, e-Urząd, właściwość terytorialna
- Urząd Gminy w Małkini Górnej - kontakt i sprawy administracyjne
- Urząd Gminy Szulborze Wielkie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnych w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, oddziały, rejestracja
- Odolanowski Dom Kultury - kontakt, zajęcia, wynajem i muzeum
