Wielkanocne stroiki ożywiły Filię nr 2 i od razu zrobiło się świątecznie

Wielkanocne stroiki ożywiły Filię nr 2 i od razu zrobiło się świątecznie

W Ostrowie Wielkopolskim odnowiona Filia nr 2 zaczęła wielkanocny cykl warsztatów od zajęć, które od pierwszych minut wprowadziły w domowy, ciepły klimat. Było twórczo, kolorowo i bardzo rozmownie - dokładnie tak, jak lubią się spotkania, na których ręce pracują, a przy okazji toczy się zwykła, dobra sąsiedzka wymiana myśli 🐣🌿

  • Wielkanocne Warsztaty w Filii nr 2 wystartowały od stroików pełnych wiosennej energii
  • W bibliotece zrobiło się kolorowo, a rozmowy same układały się przy stołach

Wielkanocne Warsztaty w Filii nr 2 wystartowały od stroików pełnych wiosennej energii

Pierwsze spotkanie było skierowane do dorosłych i poświęcone tworzeniu wielkanocnych stroików. Na stołach pojawiły się jajka, zajączki i zielone dodatki, a z tych prostych elementów powstawały kompozycje, które miały w sobie sporo pomysłowości i jeszcze więcej indywidualnego charakteru.

W takich zajęciach widać najlepiej, że świąteczne przygotowania nie muszą ograniczać się do listy zakupów i sprzątania. Tu liczy się chwila skupienia, odrobina wyobraźni i satysfakcja z tego, że własnymi rękami można stworzyć coś, co od razu wnosi do domu wiosenny nastrój.

W bibliotece zrobiło się kolorowo, a rozmowy same układały się przy stołach

Atmosfera podczas warsztatów sprzyjała rozmowom i wymianie doświadczeń, więc całe spotkanie miało nie tylko twórczy, ale też bardzo ludzki wymiar. To właśnie takie momenty sprawiają, że biblioteka staje się czymś więcej niż miejscem wypożyczania książek - zamienia się w przestrzeń spotkania, pomysłów i wspólnego działania.

Efekt końcowy? Dużo barw, sporo świątecznych akcentów i wyraźny znak, że Filia nr 2 po odnowieniu szybko zaczyna żyć własnym rytmem. Wiosna w takich wnętrzach wchodzi bez pytania - i zostaje na dłużej.

na podstawie: Biblioteka Ostrów Wielkopolski.