Wtórek wygrał olimpijską rywalizację, ale najgłośniej mówiła radość dzieci

FOT. Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
W hali we Wtórku dziecięcy doping niósł się mocniej niż okrzyki trenerów, a każdy start wyglądał tu jak mały finał. Podczas XX Gminnej Olimpiady Sportowej uczniów klas I–III z dwunastu szkół gminy Ostrów Wielkopolski sport spotkał się z paradą, hymnem i ogniem olimpijskim. Na tablicy wyników najlepiej wypadli gospodarze, lecz tego dnia równie ważne były emocje, wspólna zabawa i zasady fair play.
- Parada, hymn i ogień olimpijski nadały temu dniu wyjątkowy ton
- Zacięta walka w pięciu konkurencjach i zwycięstwo gospodarzy
- Indywidualne starty pokazały, że najmłodsi też potrafią błyszczeć
Parada, hymn i ogień olimpijski nadały temu dniu wyjątkowy ton
24 marca hala sportowa Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku zamieniła się w arenę pełną ruchu i dziecięcej energii. XX Gminna Olimpiada Sportowa rozpoczęła się od uroczystej parady drużyn, którą poprowadziły uczennice szkoły-gospodarza ubrane w stylizowane greckie stroje. Potem wybrzmiał hymn państwowy, a chwilę później symbolicznie zapłonął znicz olimpijski, zapalony przez Wiktorię Mazurkiewicz i Natana Dolatę.
Uczestników powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku Iwona Tomalak. Podkreśliła, że olimpiada ma znaczenie większe niż sama rywalizacja, bo daje dzieciom przestrzeń do integracji, wspólnej zabawy i uczenia się sportowych zasad. Oficjalnego otwarcia dokonał sekretarz gminy Andrzej Baraniak.
Zacięta walka w pięciu konkurencjach i zwycięstwo gospodarzy
Do rywalizacji stanęły dziewięcioosobowe reprezentacje dwunastu szkół podstawowych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski. Organizatorzy przygotowali pięć konkurencji zespołowych, a na sali nie brakowało emocji, bo wynik w wielu momentach ważył się do ostatnich metrów i ostatnich prób.
Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, czyli Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku. Drugie miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach, a trzecie Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego. Sędziowie zwracali uwagę na wyrównany poziom przygotowania i to, że nawet najmłodsi uczestnicy potrafili zachować sportowy spokój.
Wyniki drużynowe
- I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku
- II miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach
- III miejsce – Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego
Indywidualne starty pokazały, że najmłodsi też potrafią błyszczeć
Oprócz zmagań drużynowych odbyły się także konkurencje indywidualne: bieg na czas, skok w dal z miejsca i rzut gumową kulą. W poszczególnych rocznikach wyłoniono tych, którzy najlepiej poradzili sobie z presją i zadaniami technicznymi.
Klasy trzecie
- I miejsce – Julia Dymacz, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku
- II miejsce – Wiktor Kuświk, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łąkocinach
- III miejsce – Franciszek Kopa, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lamkach
Klasy drugie
- I miejsce – Mikołaj Stawski, Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego
- II miejsce – Oliwier Pawlaczyk, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach
- III miejsce – Emil Dybek, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku
Klasy pierwsze
- I miejsce – Maksymilian Adamczak, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku
- II miejsce – Tymon Wojtkowiak, Szkoła Podstawowa im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce
- III miejsce – Oskar Puścian, Szkoła Podstawowa w Lewkowie im. Wojciecha Lipskiego
Podczas finału puchary wręczył Rafał Szubert wraz z zaproszonymi gośćmi. Drużyny z podium otrzymały także medale i nagrody niespodzianki, a najlepsi zawodnicy indywidualni – medale oraz upominki. Każda ze szkół wróciła z dyplomem i drobnym podarunkiem, co dobrze zamknęło dzień, który bardziej przypominał święto ruchu niż zwykłe zawody.
Po stronie organizacyjnej ciężar przygotowań od początku dźwigali nauczyciele Agnieszka Goderska-Szymczak i Marcin Kaczmarek. Nad wydarzeniem honorowy patronat objął wójt gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak. Wśród gości znaleźli się także sekretarz gminy Andrzej Baraniak, radny gminy Ryszard Ryfa, kierownik Referatu Oświaty i Polityki Społecznej Aneta Kasprzak oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Rafał Szubert. Zawody prowadzili sędziowie Albin Bednarczyk, Karol Lubieniecki i Przemysław Szymczak.
Na końcu został jeszcze jeden obraz – dzieci świętujące razem, niezależnie od miejsca na podium. Wtórek mógł cieszyć się z wygranej, ale całe wydarzenie pokazało coś ważniejszego: w tej olimpiadzie wynik był tylko częścią historii.
na podstawie: Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Co naprawdę wpływa na atrakcyjność oferty ubezpieczeniowej?

Objawy przegrzania pojawiają się szybko. Upał wymaga czujności

Blisko sześć tysięcy świadectw i pełne sale. Rok szkolny zamyka się w powiecie

Małe konie, wielkie emocje we Wtórku. Młodzi jeźdźcy pokazali się na parkurze

Seniorzy tańczyli jak dawniej. W Gorzycach Wielkich wrócił klimat potańcówki

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru jako mistrzowie Europy

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - KPP w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega

Tata, książka i łódka - biblioteka zamieniła się w morską przystań

Muzeum w Ostrowie zmienia rytm zwiedzania - nowe godziny od lipca

Darmowe bilety na Olimpijską dla uczniów. Miasto stawia na bezpieczne wakacje

Operator koparki jednonaczyniowej jako zawód - czy warto zrobić kurs na koparki?

Olimpijska już działa. Basen w Ostrowie wraca do letniego rytmu

Alaska przyciągnie do OCK. To finał trzeciego cyklu Podróży w Kulturze

Lasy wysychają w szybkim tempie. Jedna iskra może wywołać pożar
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Sośniach - kontakt, usługi, odpisy aktów
- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej - kontakt, zajęcia i skatepark
- TBS Ostrów Mazowiecka - kontakt, wynajem mieszkań, awarie
- Komisariat Policji w Odolanowie - kontakt, dzielnicowi, zgłoszenia
- MOPS Ostrów Mazowiecka - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc dla mieszkańców
- Urząd Stanu Cywilnego w Starym Lubotyniu - kontakt, godziny, rejestracja
