Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Zapraszamy na doroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczną się w piątek, 1 marca 2019 roku o godzinie 9:00.

W piątek, 1 marca 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny będą świętowane obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości organizują wspólnie Powiat Ostrowski i Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Uczestnicy spotkają się o godzinie 9:00 przy budynku kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego.

Uroczystości rozpoczną się złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą na ścianie kościoła poświęconej „Pamięci dowódców i żołnierzy kontynuatorów Polskiego Państwa Podziemnego, żołnierzy wyklętych z Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej WARTA”, później uczestnicy udadzą się na ulicę Sienkiewicza, gdzie złożą kwiaty i znicze pod tablicą znajdującą się na budynku dawnej siedziby Milicji upamiętniającą „Pomordowanych, Więzionych i Prześladowanych w latach Terroru Stalinowskiego''. Kolejnym punktem będzie budynek przy ulicy Sienkiewicza 9, w którym powołano Sztab Dowodzenia W.P. Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej WARTA.

Odwiedzin: 19
INFORMACJE