Policjanci ostrowskiej Policji prowadzą działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi spotykali się z uczniami powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Ostrowscy profilaktycy oraz dzielnicowi przeprowadzili w tym tygodniu 20 spotkań w szkołach powiatu ostrowskiego, podczas których rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy, a także o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wszystkie spotkania zrealizowane zostały w ramach kampanii MSWiA pn. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Podczas spotkań policjanci prezentowali młodzieży spot filmowy, który był uzupełnieniem i podsumowaniem wcześniejszej dyskusji.

W ramach kampanii i „Tygodnia profilaktyki” policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie przeprowadzili spotkania dla grona pedagogicznego szkół gminy Odolanów prezentując walizkę z atrapami narkotyków i akcesoriami. Jednocześnie mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkole i możliwościach pomocy ze strony dzielnicowego.

Po raz kolejny apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.