Na celowniku ostrowskiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący jechał 104 km/h. 61-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkują dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Policjanci ostrowskiej drogówki, w środę 7 sierpnia zatrzymali 61-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który w terenie zabudowanym w powiecie ostrowskim jechał autem z prędkością 104 km/h, czyli aż o 54 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.