Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Przepis ma już pięć lat, a nadal nie brakuje kierowców rażąco lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości.

W ciągu dwóch dni, aż 5 kierujących zatrzymanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy straciło prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów.

Kolejni zatrzymani za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym to 38-letni kierowca toyoty, który jechał z prędkością 124km/h, czy 42-latek kierujący osobowym audi. Mężczyzna jechał 108km/h. 105km/h miała na liczniku 42-latka, która kierowała peugeotem.

Ponad 100km/h jechali też 33 i 46-latek, kierujący osobowymi mercedesami.

Przekraczając prędkość ryzykujesz ŻYCIE I ZDROWIE swoje i przewożonych pasażerów, a także stwarzasz niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi.

Kierowco PAMIĘTAJ!

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Zostaniesz również ukarany mandatem w kwocie od 400 do 500 zł oraz otrzymasz 10 punktów karnych.

W tym okresie nie możesz kierować pojazdem, jeśli to uczynisz okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące.