Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

133km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechała 31-letnia kobieta, na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez kierującą.

Policjanci z ostrowskiej drogówki stale kontrolują prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach miasta i powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe.

16 lipca, po godzinie 9:00 na terenie gminy Sieroszewice policjanci zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Kia Sportage. Kobieta znacząco przekroczyła prędkość. Licznik jej pojazdu wskazywał 133km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 50km/h. Kierującą okazała się 31-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego.

W związku z popełnionym wykroczeniem, kobieta została ukarana wysokim mandatem karnym i straciła prawo jazdy. Otrzymała również 10 punktów karnych.

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Wiele osób spędzi go wypoczywając poza swoim miejscem zamieszkania. Kierując pojazdem unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.