Ostrów Wlkp.: Nowy budynek na inaugurację

Ponad 7,3 tys. uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski rozpocznie 1 września nowy rok szkolny. Wielu z nich uczyć się będzie w tzw. budynku B ZSU, którego remont został niedawno zakończony. To największa inwestycja oświatowa powiatu ostatnich miesięcy.
Czas pandemii i oczekiwanie na przyjście młodzieży wykorzystano na właśnie na zakończenie tej inwestycji. W dniu 28 sierpnia 2020 r. budynek oddano do użytku, a symboliczny klucz Starosta Ostrowski, w obecności Piotra Walkowskiego Przewodniczącego Rady i Wicestarosty Romana Pacholczyka oraz radnych powiatowych przekazał na ręce Dariusza Kaczmarka dyrektora ZSU, który remont przeprowadzał.


- ‘’Dziś już niewielu pamięta, jak to miejsce wyglądało jeszcze kilka lat temu. Oddajemy ostatni segment budynku, w którym przed wieloma laty mieściły się wojskowe koszary. Budynek, który pozostał wierny historycznej bryle, ale jest już nowoczesną placówką, w której znajduje się 17 dobrze wyposażonych pracowni oraz zaplecze’’ powiedział Starosta Paweł Rajski podkreślając, że dzięki umiejętnościom organizacyjnym dyrektora udało się zrealizować tak duży zakres prac, w tak korzystnych cenach.


Wartość prac wyniosła ponad 1,5 mln złotych. Jeśli przeliczyć to przez 1800 metrów wyremontowanych powierzchni, koszt wyniósł poniżej tysiąca złotych za metr.
- ‘’Finał realizacji pierwszego etapu remontu pojawił się w związku z budową CKP i potrzebami ZST. Następnie widząc rozwój naszej szkoły, ale także potrzeby związane z reformą kontynuowaliśmy remont. Dziękuję współpracownikom bo zadanie wymagało dużego zaangażowania organizacyjnego. Pierwsze prace rozpoczynały się jeszcze wówczas, gdy trwał proces dydaktyczny. Dziękuję także radnym, którzy widzą potrzeby oświaty’’ powiedział Dariusz Kaczmarek.

W wyremontowanym budynku mieszczą się m.in. nowocześnie wyposażone pracownie do projektowania i szycia Młodzieżowej Akademii Mody. Jedno z pięter dedykowane jest uczniom i nauczycielom ZST. Korzystają z nich ci, którzy przychodzą na zajęcia do Centrum Kształcenia Praktycznego. Chodzi o to, aby nie tracili czasu na powrót do budynków przy ul. Poznańskiej.

W nowym roku szkolnym 2020/2021 w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski naukę rozpocznie 7315 uczniów w 283 oddziałach. Z tego 6582 to uczniowie szkół młodzieżowych przypisani do 217 oddziałów. W procesie naboru swoje podania złożyło 1779 kandydatów, w tym 329 spoza powiatu. Przyjętych zostało 1606 uczniów do 49 oddziałów, w tym 206 spoza powiatu ostrowskiego. Pozostali uczniowie wybrali ostatecznie szkoły w pobliżu swoich miejsc zamieszkania. 81,5% kandydatów dostało się do swoich wymarzonych szkół. Wśród liceów największym zainteresowaniem cieszyła się klasa językowa w IV LO (na jedno miejsce przypadało statystycznie 2,21 ucznia), a wśród szkół technicznych zawód technika informatyka w Zespole Szkół Technicznych (statystycznie 2,76 kandydata na jedno miejsce). W liczbie przyjętych prawie 44% uczniów trafiło do liceów ogólnokształcących, a 56% do szkół technicznych.
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/7342
Ostatnie Artykuły

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Biznes i samorząd przy jednym stole. W Lewkowie rozmawiano o wzroście firm

Szarfy i świadectwa zamknęły rok szkolny w Lewkowie

Strażacy z Ostrowa i Kalisza ćwiczyli pożar auta elektrycznego po zapłonie baterii

Fotografie, które wracają z zapomnienia, przyciągają do Mediateki

W Ostrowie Wielkopolskim pada apel o oszczędzanie wody w najgorętszych godzinach

Co naprawdę wpływa na atrakcyjność oferty ubezpieczeniowej?

Objawy przegrzania pojawiają się szybko. Upał wymaga czujności

Blisko sześć tysięcy świadectw i pełne sale. Rok szkolny zamyka się w powiecie

Małe konie, wielkie emocje we Wtórku. Młodzi jeźdźcy pokazali się na parkurze

Seniorzy tańczyli jak dawniej. W Gorzycach Wielkich wrócił klimat potańcówki

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru jako mistrzowie Europy

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - KPP w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach - kontakt, godziny, wynajem sal i zajęcia
- Nadleśnictwo Antonin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wjazdu do lasu
- Urząd Stanu Cywilnego Raszków - kontakt, godziny, rejestracja urodzeń, śluby, odpisy aktów
- Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Skalmierzyce - kontakt, eBOK, taryfy i usługi
- Urząd Gminy Wąsewo - kontakt, godziny, opłaty za odpady i dyżury
- Biuro Powiatowe ARiMR w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, programy i e-usługi dla rolników
