Jubileusz Rozformowania Jednostki Wojskowej 1956 już dziś w Ostrowie Wielkopolskim
W najbliższy piątek, 7 czerwca, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach związanych z jubileuszem rozformowania Jednostki Wojskowej 1956. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do wspomnień oraz refleksji nad historią.
  1. Uroczystość pod Kamieniem Pamięci o godz. 16:00
  2. Koncert Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej w Amfiteatrze Miejskim o godz. 17:00

O godzinie 16:00 rozpocznie się uroczystość przy Kamieniu Pamięci, który znajduje się przy ulicy Kościuszki, w miejscu dawnych koszar. To szczególne miejsce, które przypomina o historii i tradycji wojskowej naszego regionu.

Następnie, o godzinie 17:00, w Amfiteatrze Miejskim odbędzie się koncert z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Koncert ten będzie nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale również hołdem dla wszystkich, którzy służyli w Jednostce Wojskowej 1956.

Jubileusz rozformowania jednostki to ważny moment dla lokalnej społeczności. Przywołuje on wspomnienia oraz umożliwia kultywowanie pamięci o tych, którzy byli częścią wojskowej historii naszego miasta. To także okazja do spotkania się z byłymi żołnierzami i ich rodzinami, którzy będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami i przeżyciami.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych uroczystościach i wspólnego uczczenia tego ważnego jubileuszu. Będzie to nie tylko lekcja historii, ale również chwila refleksji nad przeszłością, która kształtuje naszą teraźniejszość.


Źródło: UM Ostrów Wielkopolski