• Płacił znalezioną kartą bankomatową- usłyszał zarzuty

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który odpowie za dokonywanie i usiłowanie dokonania płatności znalezioną karta płatniczą.

 • Zatrzymany za kradzieże z włamaniem

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty dotyczące włamań i kradzieży do altanek na terenie ogródków działkowych oraz usiłowania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Powiatowy turniej „Piłkarska Kadra Czeka2019”

  W dniu 26 kwietnia 2019 roku na boiskach sportowych w Tarchałach Wielkich, Odolanowie i Przygodzicach odbyły się Turnieje Powiatowe piłki nożnej organizowane przez Ludowe Zespoły Sportowe pod nazwą Mała Piłkarska Kadra na ORLIKU 2012 w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2003 i mł. oraz Powiatowy Turniej w Piłkarskiej Kadra Czeka w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2001 i mł.

  Lekkoatleci powiatu ostrowskiego zwyciężyli w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe

  25 kwietnia 2019 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kategoriach: U23, U20 i U18. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli lekkoatleci z powiatu ostrowskiego uzyskując 2374 punkty.

  15 lat w Unii Europejskiej

  Konferencja „15 lat Polski w Unii Europejskiej” pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego stała się forum wymiany doświadczeń wszystkich samorządowych stanów. Mówiono o korzyściach akcesji oraz o problemach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć w najbliższych latach.

 • Policyjna profilaktyka na festynie miejskim

  W miniony weekend odbył się ostrowski festyn majOSTaszki, na którym obecni byli również policjanci. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi mieli okazję choć na chwilę zostać policjantem. Każdy uczestnik festynu mógł przymierzyć czapki, kaski, tarcze, kamizelki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • Uciekał motocyklem przed drogówką, grozi mu do 5 lat więzienia

  Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się kierujący motocyklem. 24-latek nie zatrzymał się do kontroli, złamał szereg przepisów drogowych, na koniec spowodował kolizję. Powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 • Uczniowie IV LO uczyli się francuskiego i hiszpańskiego na UAM-ie

  Zajęcia na Uniwersytecie rozpoczęły się wykładami na temat m.in. literatury Borgesa, Rumunii, Włoch, obrazu dziecka w Średniowieczu. Sesję otworzył prof. UAM dr hab. Mirosław Loba. Później zorganizowane zostały warsztaty z języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

  Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020

  Wkrótce w życiu Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zacznie się nowy etap – nauka w szkole ponadpodstawowej. Rusza nabór do szkół.

  ZŁOTE WIOLINKI za muzyczne osiągnięcia

  Nagrody Starosty Ostrowskiego „ZŁOTY WIOLINEK” trafiły w ręce 27 utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce 9 maja 2019 roku w trakcie Koncertu Galowego ZSM na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  Tradycyjnie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyła się uroczystość wręczania dyplomów dla Czytelnika Roku 2018 i wyróżnień dla pracowników bibliotek w uznaniu zasług w upowszechnianiu czytelnictwa.  

  Błękitna Armia 100 lat temu w Ostrowie

  100 lat temu miał miejsce pamiętny przejazd przez Ostrów  „Błękitnej Armii” Generała Józefa Hallera. Rocznicowe uroczystości odbyły się 25 kwietnia 2019 roku pod pamiątkową tablicą na ostrowskim dworcu kolejowym. Kwiaty złożono także na grobach hallerczyków: Walentego Górskiego i Franciszka Stawickiego.

 • Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich genezą jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają - prelekcja z młodzieżą

  Profilaktyk i dzielnicowy z ostrowskiej komendy spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

 • Zapraszamy na konferencję -15 lat Polski w Unii Europejskiej-

  W 2019 roku obchodzimy 15 – lecie Polski w Unii Europejskiej, z tej okazji Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski, w imieniu Rady Powiatu Ostrowskiego, zaprasza do udziału w konferencji pt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej – wykorzystana szansa i dalsza perspektywa”.

  Święto Konstytucji 3 Maja

  Uroczystą oprawę miały ostrowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w ostrowskiej konkatedrze w intencji Ojczyzny i miasta Ostrowa.

  XI Wystawa Interaktywna „Ziemia – nasza planeta”

  W Odolanowie co roku młodzież z Zespołu Szkół z nauczycielami i pracownikami Zakładu Fizyki Niskich Temperatur w Odolanowie Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu przygotowuje wystawę z ciekawymi pokazami i doświadczeniami. Sam fakt, że młodzi ludzie sami wybierają tematy i pracują nad nimi w małych grupach czyni ten projekt niepowtarzalnym. Na chwilę młodzież odrywa się od komórek, komputerów i poszukuje ciekawych zagadnień związanych z głównym tematem w tym roku „Ziemia – nasza planeta”.

 • Pędził samochodem w terenie zabudowanym 150 km/h

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali kierującego samochodem, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący osobową toyotą przy ograniczeniu do 50 km/h pędził 150 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto będzie musiał on zapłacić grzywnę w formie mandatu, a jego konto powiększy się o 10 punktów karnych.

 • KGP - Konkurs literacki dla uczniów klas I -III szkół podstawowych pn. "Rymowanka - Zachęcanka"

  6 maja 2019 r. ruszył ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • Dzień Flagi biało- czerwonej

  W dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej.  Wciąż jednak na niewielu prywatnych domach wiszą tego dnia nasze barwy narodowe, barwy, które powinny jednoczyć nas wszystkich. W związku z tym Starosta Ostrowski zaprosił wszystkich radnych powiatowych, by wspólnie rozdawać flagi na ostrowskim Rynku.

 • KGP- Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.