• Policjanci zatrzymali mężczyznę z podrobionym dokumentem prawa jazdy

  Grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, który podczas kontroli drogowej chciał przekonać policjantów, że posiada uprawnienia do kierowania, okazując fałszywe prawo jazdy.

 • "Policjanci w służbie historii" – IV edycja konkursu

  Rozpoczęła się IV edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”, która adresowana jest do uczniów szkół średnich, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w piłce siatkowej

  W ostatnim tygodniu nauki w grudniu, swoje finałowe zawody w ramach Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego szkół ponadpodstawowych rozegrały siatkarki i siatkarze.   

  Jubileuszowe XXV otwarte Mistrzostwa wsi Łąkociny w tenisie stołowym

  Gdy przed ćwierćwieczem organizatorzy mistrzostw wsi Łąkociny w tenisie stołowym przygotowywali pierwsze zawody, nie zdawali sobie sprawy że wpiszą się one na stałe do kalendarza sportowych imprez organizowanych cyklicznie w powiecie ostrowskim. 25 lat tradycji… 25 lat emocji… 25 lat popularyzacji tenisa stołowego w środowisku wiejskim…

  III miejsce dla powiatu ostrowskiego

  Powiat ostrowski wywalczył  trzecie miejsce w XXI edycji Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 • „Myśl Trzeźwo” – nie siadaj za kierownicę po alkoholu

  W dniach 31.12.2019 – 1.01.2020 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przeprowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Partnerami działań jest Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

 • Pędził ponad 130km/h.

  W piątek, 27 grudnia policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym ponad 130km/h. 23-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Policjanci ostrowskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

 • KWP – Święta Bożego Narodzenia – podsumowania bezpieczeństwa na drogach

  Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z najbliższymi lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24-29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie".

 • Zdecydowane NIE dla piratów drogowych- kolejne prawa jazdy zatrzymane. Kierowco zwolnij!

  Na drogach trwa wzmożony ruch związany ze Świętami. Aby zapewnić bezpieczeństwo, na terenie miasta i powiatu ostrowskiego policjanci każdego dnia zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością,

 • Działania Policji w okresie przedświątecznym

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Straż Leśna, Rybacka przede wszystkim w grudniu organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom choinek z lasu czy zaśmiecaniu.

 • Festiwal Bożonarodzeniowy w IV LO

  Merry Christmas, Frohe Weihnachten, Feliz Navidad, Joyeux Noel, Wesołych Świąt. Te optymistyczne słowa, niosące bożonarodzeniowe przesłanie, po raz trzeci były mottem dla uczestników Regionalnego Festiwalu Bożonarodzeniowego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim, który zorganizowany został pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.   

 • „Trzeźwy? Skupiony? Wypoczęty?”

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia i Noc Sylwestrowa. To czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie. Wiąże się to często z wyjazdami, podczas których musimy pokonać nawet setki kilometrów. Nad bezpiecznym dotarciem do celu czuwają ostrowscy policjanci.

 • Księga Smaków Powiatu Ostrowskiego zachęca do gotowania

  Po prawie roku pracy i przygotowań już jest... Księga smaków powiatu ostrowskiego. 288 stron albumowego przewodnika po kulinarnych smakołykach naszego powiatu, w zdecydowanej większości autorstwa pań z Kół Gospodyń Wiejskich. I to one jako pierwsze oraz ci, którzy podzielili się swoimi przepisami, otrzymali pierwsze egzemplarze tej wyjątkowej książki kucharskiej.

  Nowy sprzęt dla Policji

  Policjanci ostrowskiej komendy dzięki wsparciu działającej przy Staroście Ostrowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku otrzymali nowy sprzęt. Wicestarosta Ostrowski Pan Roman Pacholczyk przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotrowi Wilkowskiemu specjalistyczny sprzęt w postaci statywów, kamery, wykrywacza metali czy specjalistycznego obuwia dla policjantów grupy realizacyjnej.

 • Policjanci otrzymali specjalistyczny sprzęt

  Policjanci ostrowskiej komendy dzięki wsparciu działającej przy Staroście Ostrowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku otrzymali nowy sprzęt. Wicestarosta Ostrowski Pan Roman Pacholczyk przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotrowi Wilkowskiemu specjalistyczny sprzęt w postaci statywów, kamery, wykrywacza metali czy specjalistycznego obuwia dla policjantów grupy realizacyjnej.

 • KWP - Podsumowanie działalności grupy SPEED

  Policjanci z Wielkopolski podsumowali kilkumiesięczny okres działalności grupy „SPEED”. Od połowy lipca do końca listopada br. funkcjonariusze ujawnili ponad 10500 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, z czego 721 przekroczyło ją o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. To zdecydowanie za dużo osób, które świadomie narażają innych na niebezpieczeństwo.

 • Świąteczne spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim

  Dzisiaj, 20 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ostrowscy funkcjonariusze, pracownicy Policji oraz zaproszeni goście spotkali się, by złożyć sobie wzajemnie świąteczne życzenia i połamać się opłatkiem.

 • Producent mebli z drewna do sypialni

  Po prostu drewno, materiał szlachetny i ujmujący swoim pięknem. Firma Domdekor od wielu lat realizuje swoje założenia, tworząc z pasją i zaangażowanie drewniane meble. Specjalizuje się w tworzeniu wyposażenia do sypialni, wśród którego na uwagę zasługują łóżka zachwycające minimalizmem i naturalnym urokiem unikalnego rysunku drewna. Stylizacje uzupełniają praktyczne szafki nocne i komody. Kompletne wyposażenie do „fabryki snów” dopełniają materace od renomowanych producentów.

  Drewniane meble eksponujące Urok Drewna

  Producent Domdekor tworzy meble z wykorzystaniem dwóch gatunków drewna – twarde, o cętkowanym wzorze usłojenia drewno bukowe oraz łatwe w obróbce sosnowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Od początku swojej działalności koncentruje się na przemyślanym łączeniu trwałości i wysokiej jakości swoich produktów z modnym i wpisującym się nie tylko w aktualne trendy, ale przede wszystkim gusta klientów designu. Wszystkie meble drewniane powstające w pracowni są solidnie zabezpieczane lakierami, impregnatami i bejcami. Dzięki temu towarzyszą ludziom przez długie lata, często stają się również świadkami rodzinnej historii, pisanej przez kilka pokoleń.

  Firma Domdekor jest właścicielem sklepu internetowego UrokDrewna. To jego oferta najlepiej prezentuje umiejętności artystyczne projektantów oraz rzemieślniczą precyzję zespołu, pracującego nad realizacją projektu. Oferta składa się z mebli drewnianych do sypialni, przedpokoju, a także biura, a nawet salonu. Poznaj Urok Drewna na stronie https://www.urokdrewna.pl/

  logo firmy meblarskiej UrokDrewna

  Najnowocześniejsza w kraju

  Bez tego miejsca nie jest możliwy rozwój oddziałów szpitala, ani przeprowadzanie żadnych zabiegów i operacji. Tym ważniejsze, że w ostrowskim szpitalu powstaje centralna sterylizatornia. Jak przekonują przedstawiciele wykonawcy, to będzie obiekt należący do czołówki tego typu obiektów w Polsce.

 • „Prędkość” – ogólnopolskie działania Policji

  20 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.