Jaki odkurzacz wybrać do szlifierki do gładzi gipsowych?

Niebywałą zaletą szlifierki do gipsu żyrafa jest to, że można do niej podłączyć odkurzacz przemysłowy. Szlifierka do gładzi dzięki współpracy z odkurzaczem pozwala zminimalizować bałagan po remoncie.  Kiedy mamy gotowy plan i budżet, trzeba pomyśleć o zatrudnieniu ekipy remontowej. Dobrzy fachowcy to gwarancja  udanego remontu. Jeżeli zespół zatrudnionych fachowców nie posiada szlifierki do scian gipsowych, zyrafy do gipsu czy innych elektronarzędzi to można je bez problemu wynająć. Wiele firm dysponuje różnorodnym asortymentem i pomoże dobrać taki, aby pasował do prac remontowych w różnych pomieszczeniach np.  pistolety do malowania, agregat do malowania, szlifierki do scian gipsowych czy żyrafy do gibsu. Ściany pod malowanie muszą być odpowiednio przygotowane przed przystąpieniem do szlifowania. Ściany powinny być dobrze oczyszczone z pozostałości starych farb czy tapet. Dzięki szlifierce do gipsu żyrafa ekipa z łatwością przygotuje ściany do malowania. Odkurzacz przemysłowy jest doskonałym uzupełnieniem żyrafy do gładzi, dlatego warto wybrać odpowiedni model.

Przegląd odkurzaczy dla szlifierek do gipsu

Na rynku istnieje wiele modeli odkurzaczy kompatybilnych z żyrafami do gipsu. Zakup takiego urządzenia wiążę się z dużym wydatkiem finansowym i warto rozważnie zaplanować na jaki model wydać pieniądze. Wybierając odpowiedni model odkurzacza do szlifierki do gipsu zyrafa warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przepływ powietrza i podciśnienie. Nie bez  znaczenia jest też wielkość zbiornika na pył. Im jest większy, tym dłużej można szlifować ściany żyrafą szlifierką do gipsu. Odkurzacze klasy L gwarantują wysoką wydajność odsysania nawet przy pracy na dużych powierzchniach. Warto sprawdzić czy model odkurzacza przemysłowego posiada funkcje antystatyki, która przeciwdziała wyładowaniom elektrostatycznym.  Nie można zapomnieć o odpowiedniej jakości worku, który zbiera pył. Jednorazowe worki filtrujące służą do pochłaniania pyłów różnego rodzaju. Warto sprawdzić, czy worek posiada funkcje autoczyszczenia. Worki wielokrotnego użytku cechują się dużą wytrzymałością. 

Ściany bez smug

Używając do pracy żyrafy szlifierki łatwiej uzyska się efekt gładkiej powierzchni na ścianie. Jeżeli wybierzemy bardziej tradycyjną metodę szlifowania z wykorzystaniem pacy i papieru ściernego,  trzeba pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią i usprawnią pracę. Ważna jest stała siła nacisku do powierzchni, dzięki czemu w efekcie końcowym uzyska się idealnie gładkie ściany. Bez nierówności, ubytków  i skaz. I teraz kwestia najważniejsza przy każdej pracy remontowej, o której często się zapomina. Wykonując remont należy zapewnić sobie dobre oświetlenie. Nie tylko to profesjonalne. Nawet doświetlenie zwykłą lampą czy latarką pomoże.  W ciemnym pomieszczeniu nie dostrzeże się skaz, które mogą powstać. Warto wykorzystać specjalne oświetlenie, aby nie okazało się po zakończeniu remontu, że ściany są nierówne. Kiedy na taką powierzchnię zostanie nałożona farba, defekty są jeszcze bardziej widoczne. Szlifierka do tynku w zestawie z odkurzaczem przemysłowym jest narzędziem bardzo pomocnym w pracach remontowych, ale bez dobrego pracownika budowlanego nie osiągnie się oczekiwanych efektów. Szlifierka do gipsu przyda się przy każdym szlifowaniu ścian.

Nowe pojazdy dla niepełnosprawnych

O dwa mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych wzbogacą się Domy Pomocy Społecznej prowadzone rzez powiat Ostrowski. Znaczna część kwoty zakupu aut sfinansowana zostanie z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wsparcie dla Strzegowej

Około miliona złotych otrzymał Powiat Ostrowski na II etap modernizacji drogi Strzegowa-Gostyczyna. To już drugie dofinansowanie na ten projekt drogowy realizowany na terenie Gminy Nowe Skalmierzyce.

 • 18-letnia motorowerzystka z promilami

  24 lipca br. , kilka minut przed północą policjanci z Nowych Skalmierzyc zatrzymali 18-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierowała motorowerem. Ponadto, nastolatka przewoziła pasażerkę. Kierująca nie posiadała też kasku ochronnego.

 • Katowice/Ostrów Wlkp. - Rozbita grupa zajmująca się włamaniami na konta bankowości elektronicznej

  Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach wspólnie ze śledczymi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się włamaniami na konta bankowości elektronicznej. Straty szacuje się na kwotę ponad 700 tys. zł. Efektem współpracy policjantów z różnych wydziałów, jednostek i województw było zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie trzech osób. Całość działań koordynowali policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

 • Będą leczyć migotanie przedsionków

  Nowoczesna pracownia umożliwiająca wykonywanie zabiegów ablacji likwidujących migotanie przedsionków serca powstanie w ostrowskim szpitalu. Kwotę 700 tys. zł na ten cel przeznaczył Powiat Ostrowski.

 • O bezpieczeństwie podczas wakacji- Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

  Dzielnicowy Komisariatu Policji w Odolanowie spotkał się wczoraj z uczestnikami letnich półkolonii. Było to kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

 • Stanowcze reakcje na nietrzeźwych kierujących

  Prowadząc pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za osoby, które z nami podróżują oraz innych użytkowników dróg. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla osób, które świadomie stwarzają zagrożenie dla innych wsiadając za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wyeliminowali z dróg czterech mężczyzn, którzy pomimo wypitego alkoholu ruszyli w drogę jako kierujący.

 • Inwestycje drogowe zawsze oczekiwane

  Rozpoczął się remont drogi powiatowej Górzno-Kościelna Wieś. Wąską i zniszczoną nawierzchnię zastąpi nowa i szeroka jezdnia. Zadanie podzielone zostało na etapy. To zaledwie jedno z wielu zadań inwestycyjnych na drogach Powiatu Ostrowskiego.

 • PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI

  19 lipca br. w ramach akcji "Prędkość - Zero Tolerancji" ostrowscy policjanci przeprowadzili działania, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają – policjanci kontynuują spotkania

  Policjanci Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

 • Komunikat

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że na terenie gminy Ostrów Wielkopolski wykryto ognisko zgnilca amerykańskiego pszczół. Na chorobę tę chorują tylko pszczoły i nie jest ona groźna dla ludzi. W związku z wystąpieniem ogniska choroby został wyznaczony obszar zapowietrzony w promieniu 6 km od ogniska. Obszar ten został oznaczony tablicami informacyjnymi „UWAGA ZGNILEC AMERKAŃSKI PSZCZÓŁ „OBSZAR ZAPOWIETRZONY’’. Wszystkie restrykcje weterynaryjne dotyczą tylko właścicieli pasiek w wyznaczonym obszarze. Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że spożywanie miodu nie jest zagrożeniem dla zdrowia ludzi.   Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Hyhs

 • Obchody Święta Policji- 100. rocznica powołania Policji Państwowej

  Dzisiaj, 19 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. W podniosłej uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, związków zawodowych a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Apelowi przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

 • Policjanci w trosce o bezpieczeństwo harcerzy

  W poniedziałek ostrowscy profilaktycy wraz z dzielnicowym z KP w Odolanowie, wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Odolanowie, Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Antonin, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy i Miasta Odolanów przeprowadzili kontrolę terenu obozu harcerskiego w miejscowości Huta.

 • Sikawki konne znowu w akcji

  Po raz szesnasty odbyły się Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. W tym roku miejscem rozgrywek był Konradów w Gminie Sośnie.  

  V Biesiada Szachowa w DPS

  W dniu 5 lipca 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie zorganizowana została V BIESIADA PRZY SZACHACH, pod patronatem Starostwa Ostrowskiego. W biesiadzie wzięły udział zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z Psar, Pleszewa, Marszałek i Baszkowa.

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Zdecydowane NIE dla piratów drogowych - kolejne prawa jazdy zatrzymane

  Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. 26-latek przekroczył prędkość o 66km/h, natomiast 33-latek jechał 107km/h. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 • Policjanci poszukują mężczyzny w związku z kradzieżą w salonie optycznym

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z kradzieżą dwóch par opraw okularów męskich o łącznej wartości 1400 złotych. W tym celu publikujemy zdjęcie i krótkie nagranie. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.

 • Insp. Wiktor Ludwikowski - Patron Policji Województwa Wielkopolskiego- zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej wystawy

  15 marca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody związane z nadaniem Wielkopolskiej Policji patronatu insp. Wiktora Ludwikowskiego – pierwszego Komendanta Okręgowego Policji Państwowej województwa poznańskiego. Całe dorosłe życie nowego Patrona Policji Województwa Wielkopolskiego może stanowić wzór do naśladowania dla obecnych funkcjonariuszy.

 • Policjanci poszukują mężczyzny w związku z uszkodzeniem mienia

  Ostrowscy kryminalni poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z uszkodzeniem mienia. W tym celu publikujemy zdjęcie. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.