Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Mimo trwających wakacji policjanci w dalszym ciągu realizują zadania z kampanii pod nazwą "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Oprócz prezentacji spotu, ostrowscy policjanci rozmawiają z uczestnikami o śmiercionośnych dopalaczach, skutkach ich zażywania, profilaktyce oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

To już kolejny cykl spotkań na terenie powiatu ostrowskiego, w trakcie których policjanci przestrzegają przed zażywaniem narkotyków oraz środków psychoaktywnych.

W ostatnim czasie dzielnicowy asp. Piotr Wasielewski przeprowadził prelekcje dla młodzieży klas 6 i 8 ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Wczoraj, 29 lipca profilaktyk sierż. sztab. Patrycja Lichtarowicz oraz dzielnicowa st. sierż. Joanna Michalak na terenie ostrowskiej komendy rozmawiały z opiekunami dzieci, które odwiedziły funkcjonariuszy. Policjantki omówiły zagrożenia związane z uzależnieniami, konsekwencje prawne posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Najmłodsi natomiast uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpiecznych wakacji.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

  • umundurowana policjantka wręcza kobiecie ulotkę profilaktyczną, za nimi widoczna jest grupa dzieci i policyjny oznakowany radiowóz
  • umundurowana policjantka wręcza kobiecie ulotkę profilaktyczną, za nimi widoczna jest grupa dzieci i policyjny oznakowany radiowóz
  • umundurowany policjant i 5 nastoletnich chłopców pozują do zdjęcia
  • grupa dzieci wraz z opiekunką i umundurowanymi policjantami pozują do wspólnego zdjęcia. Zdjęcia na tle policyjnego radiowozu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.