Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski postanowił przybliżyć dzieje ostrowskiej Policji w przeciągu 100 lat, dlatego też z Jego inicjatywy powstała książka „Dzieje ostrowskiej Policji 1919-2019”, której autorem jest dr Maciej Kowalczyk. Dzisiaj, 9 sierpnia kilka egzemplarzy zasiliło zbiory Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Chcę, by ta książka była symbolem pamięci o tych, którzy przed nami pełnili służbę dla dobra naszego społeczeństwa, oraz podziękowaniem dla tych, którzy pełnią tę służbę obecnie”- Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

Czytelnicy znajdą informację m. in. na temat ostrowskiej Policji w okresie międzywojennym, czy ostrowskiej Policji po 1990 roku.

Od dzisiaj, książka dostępna jest w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim, ulica Wolności 2.

Być może niektórzy z Czytelników książki odnajdą historię swoją lub swoich bliskich. Zachęcamy wszystkich do lektury. Zachęcamy wszystkich do lektury.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.